На будівництво укриття на ЧАЕС бракує ще 500 млн євро

26 Квітня 2015, 15:28

Для забезпечення фінансування будівництва конфайнмента (об'єкт «Укриття») на ЧАЕС необхідно залучити ще 500 млн євро донорської допомоги. Про це повідомив заступник керівника проекту з будівництва конфайнмента Віктор Залізецький.

«Загальна вартість проекту –  1,425 млрд євро. Близько 500 млн євро ще треба наповнити, щоб вистачило для закінчення проекту», – сказав він.

Залізецький повідомив, що 29 квітня у Великобританії пройде чергова конференція донорів, де буде обговорюватися питання залучення коштів.

Разом з тим, за його словами, вже залучених до фонду будівництва коштів вистачає для покриття усіх поточних потреб.

При цьому Залізецький заявив, що  спорудження конфайнменту має завершитися за графіком.

«Вже немає якихось відкритих питань, які були б ще в стадії розробки чи узгодження… Усі технічні частини на сьогодні вирішені, фінансування вирішено, триває звичайна, рутинна, але постійна напружена робота. Так що є гарантія, що 30 листопада 2017 року ми завершимо проект»,  –  заявив він. 

За його словами, 30 листопада 2017 року «конструкція має бути на місці, виконана герметизація східного і західного торця, усі технологічні системи мають бути запущені й випробувані».

Залізецький також зазначив, що монтаж металоконструкцій об'єкту розпочався у березні 2012 року.

 За його словами, до кінця 2015 року основні роботи з монтажу металоконструкцій завершаться.

Як повідомлялося, Порошенко розраховує на донорську допомогу в будівництві саркофагу на ЧАЕС.

2 грудня стало відомо, що ЄБРР виділить €350 млн на проект укриття Чорнобильської АЕС.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що будівництво нового укриття на Чорнобильській атомній електростанції завершиться найближчим часом.