На Берлінському кінофестивалі провели акцію на підтримку Сенцова

14 Лютого 2016, 20:38

Спільна акція Європейської кіноакадемії та кіноакадемії Німеччини на захист українського режисера Олега Сенцова пройшла в неділю в столиці Німеччини на Берлінському міжнародному кінофестивалі. Про це повідомили ЗМІ.

Десятеро людей із портретами Сенцова і плакатами англійською та німецькою мовами "Говорити правду – не злочин" вишикувалися в фойє кіноплекс "Cinemaxx".

Учасники акції закликали переглянути справу засудженого в Росії на 20 років суворого режиму Сенцова. "Ми вже не вперше закликаємо російську владу звернути увагу на несправедливість щодо Олега, який не вчинив ніякого злочину", – заявив піар-директор Європейської кіноакадемії Паскаль Едельманн, один з учасників акції.

Раніше Європейська кіноакадемія вже виступала на захист Сенцова – в 2015 році на Роттердамському кінофестивалі, ще до суду над Сенцовим і Кольченком, поширили заяву академії з вимогою звільнити українського режисера.

Акція на Берлінале пройшла перед світовою прем'єрою документального фільму "Маріуполь", знятого латвійськими, французькими та українськими кінематографістами.

Як повідомлялося, 25 серпня Північно-Кавказький військовий суд Ростова виніс вирок у справі кримчан Сенцова і Кольченка. Їх визнано винними. 39-річного українського режисера Олега Сенцова засуджено у сукупності до 20 років позбавлення волі. Кольченку суд дав 10 років в’язниці. 24 листопада Верховний суд Росії відмовився змінювати вирок Сенцову та Кольченку.