Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ в Українській асоціації видавців періодичної преси (УАВПП), на зустрічі з Льовочкіним були присутні представники Всесвітної Асоціації видавців газет і новин (WAN-IFRA), Article 19, Freedom House, Фундації відкритого суспільства (OSF) і УАВПП в рамках дводенного циклу зустрічей з видавцями газет, телерадіомовників та організаціями громадянського суспільства.
Висловившись на підтримку закону про доступ до інформації, а також відзначивши позитивний факт створення робочої групи з питань свободи слова, члени Міжнародної делегації висловили сподівання, що ці механізми будуть працювати виключно ефективно і прозоро, але висловили стурбованість низкою серйозних питань.
Зокрема, вони відзначили високий рівень корупції в Україні і брак прозорості, які впливають на пресу, судову систему і суспільство в цілому, вада незалежності та плюралізму в телемовленні і політизацію висвітлення новин. За їх словами, в Україні часті випадки безкарності і недостатності покарання для тих, хто чинить тиск на медіа. Міжнародники вважають за необхідне створити вільний інформаційний ринок, щоб преса була по-справжньому вільною і розвивалася.
«Одне із завдань уряду – сприяти формуванню такого середовища, в якому преса може розвиватися, будучи незалежною від впливу з боку урядових, політичних та економічних важелів», – зазначив президент Всесвітнього форуму редакторів Ерік Бьераер.
Він закликав Адміністрацію взяти під свій контроль виконання Україною взятих на себе міжнародних зобов'язань щодо питань свободи висловлювань та свободи преси.
У свою чергу, Льовочкін зазначив, що президент України прагне виконати свою обіцянку про створення громадського телебачення в Україні і докладає зусиль до просування законодавчого процесу. За його словами, уряд докладає зусиль до створення такої економічної системи, яка підтримувала б свободу ЗМІ, але члени делегації відзначили, що прогрес поки недостатній, а кількість випадків порушень свободи медіа продовжує зростати.
Учасники делегації також підняли питання про справу вбитого журналіста Георгія Гонгадзе, яке залишається нерозкритим. Вони була розчаровані, коли почули, що розслідування у відношенні замовника вбивства зайшло в глухий кут, і закликали до відкритості та прозорості процесу.
Вчора на сайті президента України була опублікована новина про зустріч Льовочкіна і видавців-міжнародників. У ній не було ні слова про критику, яка лунала під час цієї зустрічі – прес-служба президента описала тільки позитивні нюанси бесіди.