На Банковій не вірять, що США застосують санкції проти України

27 Травня 2012, 13:57

На Банковій вважають, що не існує реальної загрози застосуванню Сполученими Штатами індивідуальних санкцій, і реакція Вашингтона на справу Тимошенко – це скоріше ритуал: для Барака Обами і його спонсорів більш значимо те, що робить для них Київ (уран, Афганістан і т.п.). Про це ідеться у статті "Чиказька школа економії" журналіста Володимира Кравченка, що вийшла у свіжому номері видання "Дзеркало тижня".

Як пише автор, в даний час в комітеті із закордонних справ сенату США знаходиться на розгляді проект резолюції від сенатора Джеймса Інхофа із закликом звільнити з ув'язнення колишнього прем'єр-міністра України Юлію Тимошенко, а також заборонити видачу віз президентові Януковичу і відкликати з Києва посла. "Якщо в Європі PR-кампанія Януковича програна, то головним чином це сталося, переконані на Банковій, через позицію канцлера Ангели Меркель, яка ініціювала також і політичний остракізм соціаліста Франсуа Олланда під час президентської кампанії у Франції. Наші зовнішньополітичні "світочі" вважають: коли Меркель піде слідом за Саркозі, українська влада вирішить всі проблеми. І Європу, так само як і Сполучені Штати, "попустить", – наголошується в статті.

Як повідомлялося раніше, за словами посла США в Україні Джона Теффта, рішення щодо запровадження санкцій з боку Сполучених Штатів Америки проти України не існує.

Нагадаємо, 24 травня Європарламент прийняв резолюцію щодо України, зазначивши, що для укладення угоди про асоціацію України і ЄС необхідна декриміналізація в Україні політичних рішень. У свою чергу, представника України при Європейському Союзі Костянтин Єлісеєв заявив, що прийнятий документ не залишиться без уваги в Україні.