Як повідомляє Reuters, ці 28 осіб отримали більше 100 мілізіверт на годину. При цьому в МАГАТЕ зазначили, що жоден з робітників не отримав дозу, що перевищує 250 мілізіверт на годину. Вона встановлена для ліквідаторів аварій на АЕС.
Зазначимо, що зазвичай працівник АЕС отримує приблизно мілізіверт на годину за п’ять років роботи.
У березні двоє японських робітників було госпіталізовано після отримання дози у 170-180 мілізіверт на годину. До середини квітня їхній стан значно покращився.
Нагадаємо, після потужного землетрусу, який стався у Японії, 11 березня, через відмову системи охолодження на АЕС «Фукусіма-1» сталися вибухи на першому, другому і третьому енергоблоках, пізніше чулися вибухи і кілька загорянь на четвертому енергоблоці.
Через кілька витоків радіації власті евакуювали людей з 20-кілометрової зони довкола АЕС, а також ввели заборону на польоти над станцією у радіусі 30 кілометрів. Пізніше стала з’являтися інформація про виявлення у ряді районів Японії радіоактивних елементів, зокрема, ізотопів йоду і цезію, в повітрі, морській і питній воді, а також у продуктах харчування.
12 квітня власті Японії оголосили про підвищення рівня небезпеки на «Фукусімі-1» до максимального, рівного чорнобильському. При цьому в ТЕРСО заявили, що наслідки аварії на станції можуть, кінець кінцем, перевищити масштаби трагедії на Чорнобильській АЕС 1986 року.
Сьогодні компанія-оператор аварійної японської АЕС «Фукусіма-1» TEPCO почала скидати у море в районі станції мішки з цеолітами, здатними вбирати радіоактивні речовини.