МЗС засудило відмову Росії передати Україні Сенцова і Кольченка

21 Жовтня 2016, 21:41

Міністерство закордонних справ України засуджує рішення російської сторони щодо неможливості передачі Україні відповідно до Конвенції про передачу засуджених осіб незаконно засуджених громадян України Олега Сенцова та Олександра Кольченка. Про це йдеться на сайті відомства.

"Незважаючи на наявність в особових справах Олега Сенцова та Олександра Кольченка паспортів громадян України, а також офіційні заяви під час судових засідань, що вони ніколи не зверталися і не збираються звертатися до російських органів з метою оформлення російського громадянства і російських документів, оскільки є громадянами України, російська сторона не визнає українського громадянства наших співвітчизників", – ідеться в заяві.

МЗС України категорично відхиляє аргументацію російської сторони щодо автоматичного набуття громадянами України Олегом Сенцовим та Олександром Кольченком громадянства Російської Федерації в порядку, визначеному так званим «Договором про прийняття в Російську Федерацію Республіки Крим та утворення у складі Російської Федерації нових суб’єктів від 21 березня 2014 року», оскільки цей документ суперечить імперативним нормам загального міжнародного права та відповідно до статті 53 Віденської конвенції про право міжнародних договорів від 1969 року є нікчемним.

Міністерство закордонних справ України вимагає від російської сторони припинити незаконні дії щодо примусового визнання Олега Сенцова та Олександра Кольченка російськими громадянами, а також забезпечити їхнє безумовне звільнення та повернення в Україну.

Як повідомлялося, Росія відмовила Україні у передачі політв'язнів Олега Сенцова та Олександра Кольченка, оскільки вважає їх російськими громадянами.

Водночас, у березні 2016 року у доповіді омбудсмена РФ повідомлялося, що Росія офіційно визнала Олега Сенцова та Олександра Кольченка громадянами України

Нагадаємо, 25 серпня 2015 року суд РФ засудив Олега Сенцова до 20 років колонії суворого режиму. Олександру Кольченку дали 10 років ув'язнення у виправній колонії суворого режиму.

Дипломатичні місії Міністерства закордонних справ України не можуть отримати дозвіл від РФ на зустріч із політв'язнями Олегом Сенцовим і Олександром Кольченком.