МЗС запустило другий етап проекту для виправлення усіх карт, на яких Крим віднесено до Росії

24 Липня 2017, 23:57

Міністерство закордонних справ України запустило другий етап проекту "Крим на карті світу". Про це повідомили на сторінці міністерства в Facebook.

Згідно з повідомленням, проект має на меті відслідковувати некоректне позначення на мапах окупованого українського Криму як «російського». Перший етап стосувався друкованих і електронних мап, другий націлений на навігаційні системи і продукти.

Як наголосили в МЗС, кожен може допомогти і долучитися: «просто відкрийте навігатори в своїх смартфонах/планшетах/автомобілях та подивіться, чи правильно позначена АР Крим на карті».

Читайте також: В Україні створили сервіс для інформування про незаконні поїздки в окупований Крим

Міністерство просить повідомляти про виявлені некоректні зображення на електронну адресу [email protected] або в коментарях до повідомлення про проект у Facebook. Для цього МЗС просить подати такі дані:

  1. Скриншот/фото некоректного зображення.
  2. Інформація про навігаційний продукт (назва, мова використання, рік виготовлення, дата оновлення карт).
  3. Компанія-виробник навігаційної карти (назва, країна, центральний офіс).
  4. Технічний прилад, на якому використовується програмний продукт (назва, рік, виробник).
  5. Додаткова інформація про продукт (наприклад, якщо йдеться про позначення АР Крим на навігаторі, який встановлено в автомобілі – марка, рік випуску авто).

«Чим більше інформації ви нам надасте, тим легше буде сформулювати претензію до компанії-виробника. Ми фіксуємо всі факти та звертаємось через наші посольства до центральних офісів компаній-виробників із проханням виправити неточності в навігаційних системах відповідно до норм міжнародного права та Резолюції ГА ООН №68/262 від 27 березня 2014 року, які підтверджують територіальну цілісність України в межах міжнародно визнаних кордонів», – йдеться у повідомленні.

Як повідомлялося, восени минулого року відоме французьке видавництво випустило атлас із "російським" Кримом.

Крім того, прокуратура Нідерландів опублікувала карту України без Криму та частини Одещини.