МЗС запевняє, що Україна зробила все для отримання фінансової допомоги від ЄС

Акценти
16 Листопада 2012, 16:29

«Комітет констатував, що Україна виконала всі технічні критерії», – сказав Олефіров.

Він повідомив, що за деякими напрямками Україна може розраховувати на отримання фінансової технічної допомоги.

«Ми наблизилися до того, щоб в деяких напрямках залучити фінансову технічну допомогу, і, зокрема, це стосується таких сфер, як облаштування кордонів, розвиток транскордонного співробітництва, здійснення адміністративної реформи», – сказав Олефіров.

При цьому він не уточнив можливі суми фінансової допомоги.

Разом з тим, як стало відомо від європейського дипломата, близького до переговорів, мова може йти про надання 16 млн євро технічної допомоги на покращення управління кордонами в Україні, 20 млн євро – на здійснення реформи санітарної і фітосанітарної служби.

Нагадаємо, загальна сума допомоги становить 610 млн євро. В кінці червня 2010 року Рада міністрів ЄС ухвалила рішення про надання Україні 500 млн євро макрофінансової допомоги у вигляді кредиту на 15 років. Крім того, цим рішенням передбачалося надання Україні ще 110 млн євро допомоги з виділених у 2002 році, але не використаних 200 млн євро. Однак у лютому 2011 року Євросоюз «заморозив» фінансову допомогу Україні.

Надання такої допомоги було заморожене через не виконання Україною низки технічних критеріїв, а також відсутності рішення в ЄС щодо виконання Україною так званого Женвальського критерію в частині функціонування демократичних інститутів, поваги прав людини і верховенства права.

«Певні програми зараз припинені саме через те, що українська влада не виконала ті умови, які передбачає впровадження цих програм», – заявив на початку року посол Євросоюзу в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра.

Раніше про досягнення «суттєвого прогресу» в розморожуванні допомоги ЄС вже заявляв перший віце-прем'єр Валерій Хорошковський, якому Азаров з Януковичем доручили напрямок євроінтеграції, а також міністр економіки Петро Порошенко – за його словами, Україна вживає заходів, щоб найближчим часом відновити секторний співробітництво з ЄС.

90