МЗС закликало міжнародні організації відреагувати на провокацію РФ в окупованому Криму

11 Серпня 2016, 22:07

Міністерство закордонних справ України просить міжнародні організації вжити заходів для отримання ними доступу до кордону з Росією, на територію окупованого нею Криму, а також до незаконно затриманим українцям. Про це йдеться в повідомленні прес-служби дипломатичного відомства.

"Міністерство закордонних справ України офіційно направило ноту Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні (СММ) про необхідність посилення присутності СММ ОБСЄ уздовж всього адміністративного кордону з Автономною Республікою Крим і кордону України з Російською Федерацією, в тому числі тимчасово неконтрольованї ділянки українсько-російського державного кордону" , – йдеться в повідомленні.

У МЗС також наполягають на прийнятті заходів для отримання Місією доступу до Криму з метою оцінки ситуації на контрольованій росіянами території півострова.

У зовнішньополітичному відомстві зазначили, що також звернулися з проханням до СММ, Міжнародного комітету Червоного Хреста і Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні вжити заходів для отримання доступу до затриманих російською владою громадян України, зокрема, заарештованого за підозрою в нібито підготовці диверсії на території півострова Євгена Панова.

Нагадаємо, президент Петро Порошенко дав керівникам силових відомств та МЗС низку доручень щодо подій у Криму, зокрема, провести консультації в Раді безпеки ООН.

Раніше Федеральна служба безпеки Росії заявила, що запобігла терористичному акту в Криму, який, за даними спецслужби, був організований української розвідкою. У ФСБ стверджують, що затримали громадян як України, так і Росії, а керував цією мережею нібито Панов Євген Олександрович, 1977 року народження.

У Генштабі Збройних сил України назвали такі заяви російської сторони провокацією. У той самий час у Міноборони України зазначили, що подібні заяви з боку ФСБ є нічим іншим, як спробою виправдати передислокацію та агресивні дії військових підрозділів Російської Федерації на території тимчасово окупованого півострова.