МЗС заявив, що Україна нічого не забирала у Молдови, а лише виправила помилку

18 Листопада 2010, 11:46

Українські прикордонники виправили помилку, допущену при демаркації кордону з Молдовою. Про це заявляють в МЗС, коментуючи претензії молдовської сторони до України з приводу одностороннього демонтажу прикордонних стовпців на спільному кордоні.
"По-перше, ми виходимо з того, що відповідно до двосторонньої угоди ділянка автодороги в районі населеного пункту Паланка повинна бути передана у власність України, включаючи землю під дорогою", – сказав директор департаменту інформаційної політики МЗС України Олег Волошин.

Що стосується ситуації з прикордонними стовпчиками, то українська сторона, за його словами, діяла не лише в рамках двосторонніх угод, але і після серії повідомлень молдавській стороні про плани демонтажу цих колонок.

"Це пов'язано з тим, що в 2005-2006 рр. україно-молдавська робоча група з демаркації зробила дві помилки у визначенні місця встановлення прикордонних знаків – № 0608, 0609", – пояснив представник МЗС.

За його словами, ці знаки були встановлені з відхиленням близько 100 метрів від лінії делімітації, позначеної на відповідних картах, які є невід'ємною частиною договору про держкордон.
Волошин також додав, що ця помилка була виявлена ще в 2008 році, після чого українська сторона неодноразово ставила питання перед Кишиневом про її виправлення.

"На жаль, молдавська сторона зайняла деструктивну позицію з даного питання, вперто не бажаючи провести переустановку двох прикордонних стовпів, що в тому числі заблокувало процес подальшої демаркації кордону", – підкреслив він.

Волошин також запевнив, що жодної політичної підоснови і жодних спроб змінити лінію держкордону з української сторони немає.

"Ми дуже розраховуємо на те, що спільно з молдавською стороною нам вдасться вже найближчим часом завершити процес демаркації кордону на ділянці в районі Паланки", – зазначив він.

Напередодні молдавська влада почала вимагати від України пояснень у зв'язку з односторонніми діями, в результаті яких увечері 15 листопада було демонтовано на молдавсько-українському державному кордоні прикордонні знаки № 0608 і 0609, розташовані на українській стороні поблизу села Паланка.

Ділянка автодороги Одеса – Рені поблизу молдавського населеного пункту Паланка протяжністю в 7,7 км (проїжджа частина), була передана в експлуатацію та під юрисдикцію України згідно з додатковим протоколом до договору між Україною та Молдовою про державний кордон від 18 серпня 1999 року.

97