МЗС висловило протест Росії через візит Путіна до окупованого Криму

18 Серпня 2017, 19:31

Міністерство закордонних справ України висловило ноту протесту МЗС РФ через черговий "візит" делегації на чолі з президентом РФ Владіміром Путіним до українського міста Севастополь, тимчасово окупованого Російською Федерацією. Про це йдеться у повідомленні прес-служби Міністерства закордонних справ України.

«18 серпня 2017 року розпочався черговий «візит» делегації на чолі з президентом РФ В. Путіним до українського міста Севастополь, тимчасово окупованого Російською Федерацією. Українська сторона вважає згаданий «візит», як інші т.зв. поїздки російських посадовців до тимчасово окупованих Автономної Республіки Крим та м. Севастополь грубим порушенням Росією державного суверенітету і територіальної цілісності України, цинічним і демонстративним нехтуванням російською стороною загальновизнаними нормами міжнародного права», – йдеться у заяві.

«Автономна Республіка Крим та м. Севастополь є і залишатимуться невід'ємною частиною України в її міжнародно-визнаних кордонах. Це визнається всім цивілізованим світом, який вже дав належну оцінку міжнародно-протиправним діянням Російської Федерації, у т.ч. шляхом запровадження проти неї відповідних обмежувальних заходів (санкцій)», – наголосили в МЗС.

Також повідомляється, що Міністерству закордонних справ РФ передано відповідну ноту протесту.

Нагадаємо, раніше МЗС висловило протест Росії через активізацію репресій проти кримських татар.

Крім того, МЗС жорстко відреагувало на спрощене отримання українцями громадянства Росії, назвавши такі дії РФ «свідченням повної зневаги до міжнародного права і суверенітету інших держав».

Також Україна висловила рішучий протест у зв’язку з підготовкою Російською Федерацією проведення незаконних виборів у тимчасово окупованому Севастополі.