Україна висловила протест Росії у зв'язку з усиновленням українських дітей в Криму. Про це йдеться в коментарі прес-секретаря Міністерства закордонних справ України Євгена Перебийніс
Як інформує прес-служба відомства, в Криму під егідою російських громадських організацій реалізується програма "Поїзд надії-Крим", метою якого є усиновлення громадянами Росії дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які є громадянами України і проживають на території півострова.
Згідно з вимогами законодавства, усиновлення іноземними громадянами дітей громадян України повинно відбуватися за згодою центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері усиновлення та захисту прав дітей. В Україні таким органом є Міністерство соціальної політики
"Українська сторона змушена заявити рішучий і категоричний протест у зв'язку із зазначеними діями щодо зазначених категорій дітей – громадян України, які здійснюються з порушенням міжнародного права і чинного законодавства України, без дотримання передбачених ним процедур у цій сфері, а також підкреслює, що таке усиновлення є незаконною і, відповідно, не буде мати юридичної сили", – заявив Перебийніс.
МЗС України закликало російську сторону прийняти відповідно до своїх міжнародно-правовими зобов'язаннями всі необхідні заходи з метою недопущення протиправного усиновлення громадян України іноземцями та їх подальшого незаконного переміщення з території України.
Нагадаємо, раніше екс-уповноважений президента України з прав дитини Юрій Павленко в інтерв'ю ZN.UA розповів, що на кримських дітей поширюється дія так званого "закону Діми Яковлєва", згідно з яким, їх не зможуть усиновити іноземці. Для російських судів, які діють тепер на окупованій українській території, громадянин України, бажає усиновити дитину в Криму – іноземець.
"В кінці квітня окупаційна влада Криму відмовилися надавати Україні інформацію про кримських дітей-сиріт, які стоять на обліку з усиновлення, як це передбачено нашим законодавством. І, на жаль, права цих дітей на сім'ю будуть відновлені тільки після звільнення Криму від окупантів", – розповів Павленко.
Екс-уповноважений президента України з прав дитини розповів також, що з Криму надходили дзвінки про те, що прийомних батьків примушують стати громадянами Росії, погрожуючи забрати дітей, оскільки, на переконання окупаційної влади півострова, не громадяни Росії не мають права виховувати українських сиріт.