МЗС висловило протест через відкриття «представницького центру ДНР» у Чехії

1 Вересня 2016, 18:09

Міністерство закордонних справ протестує проти відкриття «представницького центру» самоназваної «ДНР» у чеськомі місті Острава. Про це сказано в повідомленні МЗС.

«У зв’язку з підтвердженням інформації про реєстрацію у чеському місті Острава місцевими органами влади т.зв. «представницького центру ДНР» та проведенням провокаційних публічних заходів Міністерство закордонних справ України висловило протест та вручило відповідну ноту Посольству Чеської Республіки в Україні», – сказано у повідомленні.

У звертанні до чеської влади міститься вимога вжити всіх необхідних заходів для перегляду рішення регіональної влади з фактичного відкриття «представництва» терористичної організації, що суперечить міжнародному праву й двостороннім українсько-чеським угодам.

Незважаючи на офіційну позицію Чеської Республіки, що незмінно й послідовно підтримує територіальну цілісність і суверенітет України, очікуємо адекватних дій наших партнерів найближчим часом, підкреслюють у МЗС.

Зовнішньополітичне відомство зазначає, що інформація про діяльність окремих громадян Чехії, їхньої спроби легалізувати терористичну організацію також передана в правоохоронні органи України для надання належної правової оцінки й застосування механізмів двосторонньої правової допомоги між Україною й Чехією.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко звільнив Бориса Зайчука з посади надзвичайного і повноважного посла України в Чеській Республіці.

На початку цього року чеські ЗМІ повідомили, посол Зайчук у 2014 році намагався визволити екс-радника Януковича Алихо Файада з в'язниці, пропонуючи грошову заставу.