МЗС викликало російського консула через порушення прав журналіста Сущенка

6 Жовтня 2016, 11:59

Міністерство закордонних справ України викликало у четвер, 5 жовтня, консула Росії в Україні через перешкоджання допуску українського консула до затриманого в РФ журналіста Романа Сущенка. Про повідомила речник МЗС Мар'яна Беца.

«Міністерство закордонних справ направило другу ноту до МЗС Росії у зв'язку з тим, що наші вимоги допустити українського консула до незаконно затриманого Романа Сущенка ігноруються. Окрім того, МЗС викликало для пояснень російського консула в Україні, оскільки порушується законне право на захист українських громадян», – сказала Беца.

Нагадаємо, Роман Сущенко – паризький кореспондент українського інформаційного агентства "Укрінформ", прибув до Росії у приватних справах, перебуваючи у відпустці. Члени Громадської спостережної комісії Москви виявили його 2 жовтня в московському СІЗО "Лефортово".

ФСБ назвала українського журналіста Сущенка кадровим розвідником, який нібито збирав відомості про діяльність російських Збройних сил РФ. У Головному управлінні розвідки Міноборони України назвали цю інформацію фейком.

Захист українського журналіста Романа Сущенка подав скаргу на арешт. Сам Сущенко не визнає себе винним у шпигунстві.