МЗС викликало посла Казахстану через заяви президента країни

5 Грудня 2019, 17:01

У четвер, 5 грудня, до Міністерства закордонних справ України викликали посла Казахстану в Україні Самата Ордабаєва. Виклик стосувався висловлювань президента Казахстану Касима-Жомарта Токаєва щодо анексії Криму Росією. Про це повідомляється на сайті МЗС.

 

«З української сторони була висловлена стурбованість у зв’язку з тим, як сприймається позиція Казахстану щодо спроби Росії незаконно анексувати український Крим, оприлюднена на російськомовній версії веб-сторінки державної телерадіокомпанії ФРН Deutsche Welle», – ідеться в повідомленні.

 

Як зазначається, за результатами зустрічі обидві сторони підтвердили свою прихильність принципам взаємної поваги незалежності, державного суверенітету, територіальної цілісності і непорушності кордонів, зафіксованих в Договорі про дружбу і співробітництво між Україною і Республікою Казахстан від 20 січня 1994 року, який є «основою наших двосторонніх відносин і співпраці».

 

Як відомо, в інтерв’ю Deutsche Welle Токаєв заявив, що не називає анексією події, які відбулися в Криму в 2014 році, коли Росія заявила про «приєднання» українського півострова до своєї території. «Ми не називаємо те, що сталося в Криму, анексією. Те, що сталося, те сталося. Анексія – це занадто важке слово стосовно Криму», – сказав він.

 

В МЗС України пообіцяли зробити казахстанській стороні відповідні демарші і зазначили, що слова Токаєва не тільки суперечать засадам українсько-казахстанських стосунків, а й міжнародній позиції, зафіксованій у резолюції Генасамблеї ООН від 27 березня 2014 року.