МЗС виділило ЄДАПСу 7 млн на закордонні паспорти

5 Січня 2015, 12:47

Міністерство закордонних справ України уклало угоди з ПАТ "КП ОТІ" на послуги, пов’язані з виготовлення паспортів, на 6,95 млн гривень. Про це повідомив "Вісник державних закупівель".

За даними видання, комплект програмно-апаратних засобів для модернізації Державної інформаційної системи реєстраційного обліку фізичних осіб та їх документування з метою запровадження оформлення дипломатичного та службового паспортів, у які імплантовано безконтактний електронний носій, коштуватиме 3,44 млн гривень.

"Ще 3,51 млн гривень коштуватимуть 102 аналогічні комплекти по оформленню закордонних паспортів громадянина України також з імплантованим чіпом", – йдеться у повідомленні.

Що саме входить у ці комплекти не повідомляється, оскільки торги проведено за переговорною процедурою через наявність у "КП ОТІ" авторських прав на комп’ютерні програми для оформлення дипломатичних, службових та закордонних паспортів громадянина України в дипломатичних установах. Відтак технічне завдання не оприлюднено.

"КП ОТІ" входить до консорціуму ЄДАПС. Саме цей консорціум виграв у 2011 році підряд МЗС на розробку системи видачі паспортів на відкритих торгах, запропонувавши свої послуги лише за 150 тис грн. Після цього нові щорічні замовлення ЄДАПСу на неконкурентних торгах вже вимірювались мільйонними сумами.

Нагадаємо, раніше міністр внутрішніх справ Арсен Авакова заявив, що ЄДАПС більше не має відношення до виготовлення біометричних закордонних паспортів для українців. За словами міністра, тепер для МВС всю необхідну продукцію виготовляє державний поліграфкомбінат "Україна".