МЗС вважає, що репліка Путіна про внесок України у перемогу у війні – це не офіційна позиція Росії

21 Грудня 2010, 14:16

Про це заявив сьогодні на брифінгу начальник Департаменту інформаційної політики МЗС Олег Волошин.


Він підкреслив, що МЗС відреагувало на заяву Путіна, хоча багато хто і звинуватив міністерство у відсутності офіційної позиції.


«Але ми не дискутуємо з Володимиром Путіним, оскільки у нас немає підстав вважати, що сказане ним в даному конкретному контексті, є елементом державної політики. В жодному внутрішньоросійському документі жодного разу в ході двосторонніх переговорів з російського боку ніхто не ставив під сумнів внесок України в перемогу у Великій Вітчизняній війні. Тому ми вважаємо для себе зайвим на офіційному рівні від імені держави реагувати на роздуми», – пояснив він.


Водночас, Волошин підкреслив, що позиція України в цілому полягає в тому, що перемога у Другій світовій війні – це перемога всіх без винятку народів Радянського Союзу.


«Всі вони, а не тільки росіяни, переможці, і ми вшановуємо ветеранів незалежно від їх національності та походження. Це принципова позиція. Це все одно що дискутувати, якщо б хтось сказав, що Україна не є незалежною державою або що земля обертається навколо Місяця , а не навпаки. Є очевидний факт: український народ зробив один з вирішальних вкладів для перемоги, що було, зокрема, підтверджено тим, що УРСР стала однією з країн-засновниць ООН», – додав він.


Волошин також зазначив, що МЗС не має наміру штучно політизувати ситуацію і втягуватися в дискусію, для якої немає підстав. Він також запевнив, що думку Путіна не поділяє більшість російських громадян. Волошин підкреслив, що МЗС України розрізняє офіційні політичні заяви, які вимагають реагування, від «просто реплік».


«Я категорично проти дипломатії прес-служб, коли все, що відбувається в Російській Федерації, відразу стає новиною номер один в Україні. Я впевнений, що якби хтось в Україні навіть на дуже високому рівні сказав щось подібне про внесок Росії, це взагалі не стало б новиною, це ми всі перетворюємо на новини, і від цього комплексу неповноцінності нам потрібно позбавлятися», – підсумував він.


Нагадаємо, раніше Прем’єр-міністр РФ Путін заявив, що Росія перемогла б у Великій Вітчизняній війні і без участі України. Про це він сказав під час «прямої лінії» з громадянами РФ, коментуючи питання, що Росія і Україна навряд чи б перемогли у ВВВ, якщо б були різними державами.