МЗС відреагувало на заяви Угорщини щодо заперечення прогресу у врегулювання “мовного питання”

9 Лютого 2018, 12:54

Міністерство закордонних справ України висловило здивування щодо заяв МЗС Угорщини про те, що Київ та Будапешт не узгодили ключові позиції стосовно врегулювання "мовного питання". Про це в п'ятницю, 9 лютого, повідомив заступник глави українського МЗС Василь Боднар у Twitter.

 

"МЗС Угорщини заперечує результати переговорів в Ужгороді! Дивно виходить – з Держсекретарем МЗС домовляєшся про шляхи вирішення питання, він підтверджує позитив переговорів на пресу, а потім речник озвучує зовсім протилежне. Особливості угорської дипломатії", – зазначив він.

 

Як повідомлялося,  Міністерстві закордонних справ Угорщини 8 лютого заперечили інформацію про те, що Україна узгодила з Угорщиною ключові позиції щодо врегулювання "мовного питання". 

 

Раніше заступник глави МЗС України Василь Боднар за результатами свого візиту в Закарпатську область повідомив, що Україна й Угорщина узгодили шляхи врегулювання "мовного питання". 

 

Нагадаємо, 11 грудня 2017 року  Венеціанська комісія опублікувала рішення щодо мовних положень закону України "Про освіту". 

 

Зазначимо, що 28 вересня 2017 року в Україні набув чинності закон "Про освіту", який, серед іншого, запроваджує в Україні 12-річну повну загальну середню освіту. Законом передбачено, що представникам національних меншин України гарантується право на навчання в комунальних закладах для отримання освіти поряд із державною мовою відповідної національної меншини. Це право реалізується через класи (групи) з навчанням мовою відповідної національної меншини поряд із державною мовою.

 

Згодом Угорщина вирішила блокувати будь-яке подальше зближення України та ЄС через підписання президентом України Петром Порошенком закону "Про освіту", а також попередила Україну про можливі санкції в разі невідкликання закону про освіту.