МЗС відреагувало на заяви президента Казахстану щодо анексії Криму

4 Грудня 2019, 18:59

Міністерство закордонних справ України зробить казахстанській стороні відповідні демарші у зв'язку із висловлюванням президента Казахстану Касим-Жомарта Токаєва щодо заперечення анексії українського Криму Росією. Про це розповіла речниця відомства Катерина Зеленко, повідомляється на сайті МЗС у середу, 4 грудня.

 

«Казахстанській стороні будуть зроблені відповідні демарші», – ідеться в повідомленні.

 

Зазначається, що слова Токаєва не тільки суперечать засадам українсько-казахстанських стосунків, а й міжнародній позиції, зафіксованій у резолюції Генасамблеї ООН від 27 березня 2014 року.

 

Як відомо, в інтерв’ю Deutsche Welle Токаєв заявив, що не називає анексією події, які відбулися в Криму в 2014 році, коли Росія заявила про «приєднання» українського півострова до своєї території. «Ми не називаємо те, що сталося в Криму, анексією. Те, що сталося, те сталося. Анексія – це занадто важке слово стосовно Криму», – сказав він.

 

Нагадаємо, 3 грудня сайт Держдуми РФ розповсюдив заяву спікера відомства В'ячеслава Володіна про те, що парламенти Росії та Угорщини об'єднають зусилля в захисті прав нацменшин в Україні. Водночас угорська сторона спростувала це повідомлення: Державні збори Угорщини не могли ані усно, ані письмово не могли передавати таку інформацію в ході угорсько-російських переговорів на рівні парламентів.