МЗС відреагувало на незаконні вибори в Криму

11 Вересня 2020, 11:59

У Міністерстві закордонних справ України вважають незаконними голосування за вибір місцевого губернатора в Севастополі, яке організувала окупаційна влада Росії. Про це йдеться у коментарі МЗС для Крим.Реалії.

 

«Україна рішуче засуджує факти протиправної організації окупаційною адміністрацією Росії «голосування» на тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях Автономної Республіки Крим та міста Севастополь», – наголосила перша заступниця глави МЗС України Еміне Джеппар.

 

Джеппар зазначила, що АР Крим і Севастополь з точки зору міжнародного права є окупованими територіями, а «проведення «виборів» на тимчасово окупованих територіях України суперечить фундаментальним нормам і принципам міжнародного права – Статуту ООН, резолюції Генеральної Асамблеї ООН, а також законодавства України».

 

«Результати цього незаконного голосування будуть юридично нікчемними, не матимуть жодних правових наслідків і не будуть визнані ні Україною, ні міжнародним співтовариством. Усі причетні до організації та проведення незаконних виборів у тимчасово окупованому Криму особи нестимуть відповідальність відповідно до чинного законодавства України», – наголосила перша заступниця глави МЗС.

 

Джеппар додала, що «Автономна Республіки Крим і Севастополь були, є і залишатимуться невід'ємною частиною суверенної Української держави, на яку поширюється дія Конституції та законів України». Україна звертатиметься до міжнародних партнерів з проханням засудити організацію цього «голосування», в тому числі шляхом посилення санкційного тиску на Росію.

 

Нагадаємо, що 9 вересня суд арештував 65 літаків російських авіакомпаній, які літали до окупованого Криму.