МЗС відкидає обвинувачення України в расизмі

29 Травня 2012, 12:47

«Ми вважаємо це абсолютно неприйнятним і не тільки тому, що це не відповідає нашим поглядам, але й просто не відповідає фактам реальності», – зазначив він.

З його слів, українці – дружня й толерантна нація.

Нагадаємо, у березні Союз європейських футбольних асоціацій (УЄФА) і мережа «Футбол проти расизму в Європі» (FARE) заявили про намір моніторити прояви расизму протягом чемпіонату Європи з футболу в 2012 році.

Раніше глава Міжнародної федерації асоціацій професійних футболістів Тео ван Сеггелен заявляв, що провідним футболістам Європи загрожують образи на расовому грунті під час майбутнього чемпіонату Європи. Ця організація провела власне дослідження явища расизму, насильства та замовних матчів у Східній Європі, яке було оприлюднено в лютому цього року. В ньому 10% всіх опитаних професійних футболістів сказали, що були жертвами насильства. В половині випадків – з боку уболівальників.

Капітан збірної України Андрій Шевченко вважає, що расизм не є реальною проблемою в Україні і англійським уболівальникам нема чого боятися на матчах Євро-2012.  

Чемпіонат Європи з футболу пройде з 8 червня по 1 липня 2012 року в 8 містах України й Польщі.

Позначки: