МЗС Великої Британії та Швеції також виступили з критикою вироку Луценка

28 Лютого 2012, 01:44
Міністерство закордонних справ Великобританії засуджує вирок екс-міністру внутрішніх справ Юрієві Луценку і закликає провести чесні парламентські вибори, про це йдеться в заяві міністра у європейських справах МЗС Великобританії Девіда Лідінгтона.
 
"Засудження колишнього глави МВС Юрія Луценка викликає серйозне занепокоєння та є черговим прикладом занепаду верховенства права в Україні", – вважає Лідінгтон. Міністр зазначив, що "очевидна політична мотивація" цього процесу ставить під сумнів справжність бажання української влади інтегруватися з Європейським Союзом та відповідати фундаментальним європейським принципам демократії, прозорості та чесності правової системи.
 
"Великобританія закликає Україну продемонструвати відданість європейським цінностям та очікує вільних чесних парламентських виборів у жовтні 2012 року, в яких опозиція зможе відіграти повну роль", – відзначено у заяві представника МЗС.
 
А на думку міністра закордонних справ Швеції Карла Більда, рішення Печерського суду «доводить те, що правова система в Україні в даний час використовується для того, щоб криміналізувати те, що, по суті, є політичною діяльністю», і це, за словами Більда, збільшує стурбованість із цього конкретного питання.
 
Також, Мая Коціянчич – речниця верховного представника ЄС із закордонних справ, віце-президента Європейської комісії Катрін Аштон, заявила журналістам у Брюсселі: «Високий представник Катрін Аштон і комісар Філе сьогодні висловили розчарування з приводу вироку щодо пана Луценка, який, на їхню думку свідчить про продовження судових процесів в Україні, які не поважають  міжнародних стандартів щодо справедливого, прозорого і незалежного суду».
 
За словами Коціянчич, Євросоюз уважно стежитиме «за подіями, пов’язаними з процесом апеляції пана Луценка, за розглядом справи пані  Тимошенко в апеляційному суді, і за провадженням у справі колишнього виконувача обов’язки міністра оборони Валерія Іващенка, а також за іншими подібними випадками».
 
Нагадаємо, в понеділок верховний представник з зовнішніх зв’язків ЄС Катрін Аштон і єврокомісар з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Філе випустили спільну заяву, в якій повідомили, що Європейський Союз розчарований вироком Юрієві Луценку, й розцінює його як сигнал про продовження в Україні судової практики, яка не відповідає міжнародним стандартам.
 
А міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський повідомив цього ж дня журналістам у Брюсселі, що, наскільки йому відомо, «Луценка звинувачують у відносно дрібному правопорушенні. І це виглядає як непропорційно сувора система. Іншими словами, це ще один аргумент для тих, хто підозрює українську судово-правову системи у тому, що вона не повністю вільна від політичних мотивів».
 
США закликали владу України звільнити колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, повідомляє Франс Прес з посиланням на офіційного представника держдепартаменту Вікторію Нуланд. А доповідач ПАРЄ Марія-Луїза Бек вважає екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, який у понеділок отримав 4 роки тюремного ув’язнення, "жертвою політичної вендети". 
 
Нагадаємо, суд засудив Луценка до 4 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Захист екс-міністра має намір оскаржити вирок