МЗС України запевнило Росію, що «Сі Бриз» їй не загрожує

14 Червня 2011, 13:26

Про це заявив речник Міністерства закордонних справ Олександр Дикусаров, коментуючи участь американського корабля «Монтерей» у навчаннях «Сі Бріз – 2011»

«Всі елементи, що включені до програми «Сі Бріз -2011», жодним чином не пов’язані з відпрацюванням дій, які б могли становити небезпеку для наших сусідів. Більше того, ми розглядаємо ці навчання, до участі в яких були запрошені всі чорноморські держави, включаючи Російську Федерацію, як важливий елемент зміцнення взаємної довіри та співробітництва між військовими різних країн», – заявив речник МЗС.

За його словами, такі багатонаціональні військові заходи «допомагають долати хибні фобії та стереотипи, успадковані від періоду «холодної війни», сприяють підвищенню рівня безпеки в надзвичайно важливому для глобальної стабільності Чорноморському регіоні».

«Сподіваємося, що всі наші партнери виходитимуть з такого розуміння цих навчань», – відзначив Дикусаров.

Нагадаємо, раніше МЗС РФ заявило, що захід в Чорне море для участі в українсько-американських навчаннях «Сі Бриз-2011» крейсера ВМС США «Монтерей», обладнаного протиракетною системою «Іджіс», викликає у Росії низку питань і показує, що США як і раніше ігнорують стурбованість Росії і демонстративно формують ту саму протиракетну конфігурацію, проти якої виступала Москва.

У свою чергу Держдепартамент США заявив, що  вважає навчання Сі Бриз – 2011 проявом тісного співробітництва США з України і надає Москві право залишатися при своїй думці.