МЗС України закликало Росію припинити тиск на Бібліотеку української літератури

28 Жовтня 2015, 20:33

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв'язку з проведенням обшуків у приміщенні Бібліотеки української літератури в Москві. Про це йдеться у заяві МЗС.

"Закликаємо російську владу припинити тиск на роботу Бібліотеки – культурного осередку багатотисячної української громади – і покласти край цілеспрямованій політиці по знищенню всього українського", – йдеться в заяві.

У МЗС наголосили, що бібліотека є єдиною спеціалізованою державною установою, що покликана сприяти забезпеченню національно-культурних, мовних, інформаційних потреб українського суспільства.

"Це вже не перша спроба Кремля наклеїти ярлики "русофобства" і "екстремізму" на все українське – 23 грудня 2010 року та 14 січня 2011 року місцева влада "шукала" в Бібліотеці "екстремістську літературу", – нагадали у МЗС.

Дивіться також: У мережі з'явилося відео з місця обшуку Бібліотеки української літератури в Москві

Нагадаємо, що раніше з'явилася інформація про обшук у приміщенні Бібліотеки української літератури в Москві. З бібліотеки вилучають документи, електронні носії та частину літератури. Нібито, правоохоронців зацікавила інформація про те, що в бібліотеці зберігаються примірники газети, яка, на думку російських силовиків, може мати «русофобський характер». Згодом поліція затримала співголову Об'єднання українців Росії Валерія Семененка.