МЗС України висунуло вимоги Росії через останні події на Донбасі

24 Грудня 2015, 20:55

МЗС України оприлюднило заяву щодо порушення Російською Федерацією та контрольованими нею бойовиками Мінських домовленостей. Заява опублікована на сайті відомства.

«Україна рішуче засуджує чергове порушення Росією та контрольованими нею бойовиками режиму припинення вогню, яке підриває досягнуту в рамках останнього засідання Тристоронньої контактної групи (ТКГ) домовленість про режим тиші на період новорічних свят», – йдеться у повідомленні.

Згідно з текстом, лише впродовж минулої доби бойовики 51 раз застосовували зброю, включаючи заборонені РСЗВ «Град». Від обстрілів реактивними снарядами постраждали також житлові квартали.

«Такі дії РФ та контрольованих нею терористів є грубим порушенням Мінських домовленостей», – наголошують у МЗС.

«Стійке зростання кількості порушень з боку Росії та її бойовиків впродовж останніх місяців із застосуванням важкої техніки, яка мала бути відведена, свідчить про свідоме руйнування окупаційними силами крихких елементів стабілізації та про їхню готовність до ескалації у будь-який момент», – переконані в українському зовнішньополітичному відомстві.

«Україна вимагає від РФ та контрольованих нею терористів припинити порушення Мінських домовленостей і забезпечити повне виконання досягнутих рішень в рамках Тристоронньої контактної групи. Без припинення вогню, без виведення російських військ та техніки, без надання повного доступу ОБСЄ до усієї окупованої території, включно з неконтрольованою частиною кордону – стабілізація безпекової ситуації неможлива. Тільки послідовна імплементація Росією усіх елементів деескалації та припинення саботування нею рішень ТКГ дозволить створити передумови для повного виконання Мінських домовленостей», – резюмували в МЗС України.

Нагадаємо, в селище Комінтернове під Маріуполем вранці 22 грудня увійшов підрозділ "ДНР", а згодом, за даними розвідки, підрозділ ЗС РФ. Пізніше в штабі АТО повідомили, що українським військовим вдалося зірвати масштабну провокацію бойовиків у цьому населеному пункті.