МЗС України вимагає пояснити, чому Росія стягує військових і порушує кордон безпілотниками

31 Липня 2014, 13:07

Україна зробила це в рамках Віденської домовленості ОБСЄ, яка передбачає право учасників направляти запити один одному з метою отримання роз’яснень щодо незвичайної військової діяльності, яка викликає занепокоєння.

Згідно з повідомленням, у запиті наводяться незаперечні докази посилення протягом останнього часу російського військового угруповання.

"На цьому фоні особливу тривогу викликає факт проведення починаючи з 29 липня ц.р. масштабного триденного льотно-тактичного навчання в Ростовській області і Ставропольському краї, під час якого, за інформацією Міноборони РФ, плануються бойові пуски некерованих реактивних снарядів та "відпрацювання знищення повітряного десанту умовного противника, а також надання вогневої підтримки наступаючим мотострілковим і танковим підрозділам", — наголошує МЗС.

У запиті констатується, що не припиняються обстріли території нашої держави з території РФ, продовжують фіксуватися факти порушення кордону російською військовою технікою, а також безпілотними літальними апаратами.

Також, згідно з повідомленням, відбувається передача російською стороною озброєння і військової техніки (включаючи важку техніку, комплекси ППО, реактивні системи залпового вогню тощо) проросійським терористичним угрупованням, що діють у Донецькій і Луганській областях.

У цьому зв’язку Україна закликала Російську Федерацію вжити невідкладних заходів з метою негайного припинення таких незаконних дій.

Згідно з положеннями Віденського документа, російська сторона має надати відповідь на запит України протягом 48 годин, тобто орієнтовно до 23:00 1 серпня 2014 року.

Як повідомлялось, раніше МЗС направляло Росії ноту через фінансування терористів у Донбасі.

Окрім того, МЗС направляло Росії ноту через порушення повітряного простору України.