МЗС України відреагувало на слова Лаврова про «українських екстремістів» у Білорусі

2 Вересня 2020, 15:50

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба у відповідь на слова очільника МЗС РФ Сєргєя Лаврова, який звинуватив «українських екстремістів» у дестабілізації Білорусі, заявив, що така реакція Росії – це дешевий і програшний трюк, а Україна не веде жодної підривної діяльності проти Білорусі. Про це він написав у Faceboook, де навів п’ять тез щодо цієї теми.

 

 

«200 українських екстремістів, яких Україна начебто направила до Білорусі для дестабілізації ситуації, і табори з підготовки екстремістів в Україні є плодом хворобливої фантазії тих, хто надав такі дані моєму російському колезі Сергію Лаврову. Україна не вела, не веде і не вестиме жодної підривної діяльності проти Білорусі. Росія навпаки заявляє, що вже направила деяких своїх «фахівців» до Білорусі і готова направити їх ще більше», – написав Кулеба.

 

За словами очільника МЗС України, намагання Росії представити своїх «зелених чоловічків» у Білорусі як українських екстремістів – це дешевий і програшний трюк.

 

«І головне: воістину, як каже прислів'я: «злодій кричить – тримайте злодія», – наголосив він.

 

Зауважимо, що Лавров 2 вересня під час спільної з главою МЗС Білорусі пресконференції заявив, що начебто українські "екстремісти" дестабілізували ситуацію в Білорусі.

 

Нагадаємо, у ніч на 29 липня під Мінськом  працівники правоохоронних органів Білорусі затримали понад 30 бойовиків іноземної приватної військової компанії. Вони виявилися найманцями російської ПВК Вагнера. Стверджується, що правоохоронці отримали інформацію про прибуття на територію Білорусі понад 200 бойовиків для дестабілізації ситуації у період виборчої кампанії. 

 

29 липня заступник секретаря Ради національної безпеки й оборони України Сергій Кривонос заявив, що Київ може вимагати видачі уродженців України, яких затримали в Білорусі разом з іншими бойовиками. 30 липня Білорусь звернулася до української сторони з проханням перевірити причетність затриманих бойовиків до злочинів в Україні.

 

Офіс генпрокурора офіційно попросив Білорусь видати «вагнерівців». Однак, пізніше стало відомо, що «вагнерівців» повернули до РФ.

 

Згодом у ЗМІ та соцмережах з’явилася інформація, що ймовірно, це все була спецоперація СБУ з затримання «вагнерівців», а зірвав її хтось із Офісу президента. СБУ заперечила свою причетність. Служба зовнішньої розвідки повідомила, що спеціальна інформаційна операція т.зв. «група Вагнера в Білорусі» має російське походження. 

 

Президент Володимир Зеленський назвав інформацію про спецоперацію ускраїнських спецслужб з затримання бойовиків так званої ПВК Вагнера маячнею.