МЗС України оприлюднило коментар щодо чергової хвилі утисків прав українців у Росії

15 Грудня 2015, 23:19

Міністерство закордонних справ України назвало обшуки у співробітників Бібліотеки української літератури в Москві цілеспрямованими провокаціями російської влади з метою нагнітання агресивної антиукраїнської істерії на території РФ. Про це йдеться в повідомленні прес-служби відомства.

«МЗС України із стурбованістю спостерігає за ситуацією навколо спроб згортання діяльності державної установи культури м. Москва «Бібліотека української літератури» – єдиного спеціалізованого державного закладу Російської Федерації, покликаного сприяти забезпеченню національно-культурних, мовних та інформаційних потреб багаточисельної української громади Росії», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що 14 грудня 2015 року слідчими органами Росії відновлено хвилю антиукраїнського тиску, зокрема тривають обшуки у Бібліотеці та помешканнях її співробітників, серед яких є громадянка України Тетяна Мунтян, які проходять як свідки у кримінальній справі про нібито поширення української екстремістської літератури.

«Проведені обшуки у Тетяни Мунтян із застосуванням брутальних прийомів, залякуванням та перевищенням службових повноважень слідчими органами, за результатами яких була вилучена література українською мовою, зокрема твори Дмитра Павличка, розцінюємо як цілеспрямовані провокаційні процеси російської влади з метою нагнітання агресивної антиукраїнської істерії на території Російської Федерації», – сказано в тексті.

МЗС України вимагає від російської сторони припинити відверте переслідування і залякування громадян України, зокрема Тетяни Мунтян, а також осіб, що належать до національних меншин Росії.

МЗС України вкотре наголошує на необхідності дотримання російською стороною взятих на себе міжнародних зобов’язань із дотримання основоположних прав людини, задоволення прав національних меншин та припинення дискримінаційних та протиправних кроків, пов’язаних із утисками прав українців Росії. 

Зазначимо, 14 грудня слідчі прийшли з обшуком до квартир працівників Бібліотеки української літератури в Москві Анни Павлюкової і Татьяни Мунтян.

Як повідомлялося, Таганський суд Москви санкціонував домашній арешт директорки Бібліотеки української літератури Наталії Шаріної, яка стала фігуранткою справи про поширення екстремістських книг.

Нагадаємо, що раніше з'явилася інформація про обшук у приміщенні Бібліотеки української літератури в Москві. З бібліотеки вилучають документи, електронні носії та частину літератури. Нібито, правоохоронців зацікавила інформація про те, що в бібліотеці зберігаються примірники газети, яка, на думку російських силовиків, може мати «русофобський характер». Згодом поліція затримала співголову Об'єднання українців Росії Валерія Семененка, але відпустила після допиту. Згодом стало відомо про затримання Наталії Шаріної.

Приводом для порушення справи проти Шаріної стало поширення серед відвідувачів бібліотеки видання Дмитра Корчинського, яке було визнано судом екстремістським матеріалом і заборонено до використання. Шаріна провину не визнала.