МЗС України надіслало Росії ноту протесту через візит Шойгу до окупованого Криму

17 Червня 2016, 17:29

МЗС України висловлює протест у зв’язку із неузгодженим з українською стороною перебуванням 16 червня на території окупованого Криму міністра оборони Російської Федерації Сєргєя Шойгу. Про це інформує прес-центр МЗС.

«Перебування Шойгу на території Автономної Республіки Крим є відвертим нехтуванням з боку російської влади державним суверенітетом України, свідченням порушення з боку Російської Федерації Статуту ООН, принципів і норм міжнародного права, свідомого ігнорування цією країною своїх міжнародних зобов’язань», – йдеться у повідомленні.

«Вся відповідальність за ці та інші порушення покладається на Російську Федерацію як державу-окупанта відповідно до норм міжнародного права, її посадових осіб, а також незаконні «органи кримської влади» та їх представників, які ухвалюють незаконні рішення та вчиняють протиправні дії», – сказано в тексті.

Зазначається, що російському зовнішньополітичному відомству надіслано відповідну ноту протесту.

Як повідомлялося, міністр оборони Росії генерал армії Сєргєй Шойгу прибув 16 червня з робочою поїздкою до анексованого Криму, аби заслухати доповідь про реалізацію планів будівництва об'єктів військової інфраструктури.