МЗС: Україна готова до діалогу з законно обраними представниками Донбасу

8 Березня 2015, 11:18

Офіційний Київ готовий розмовляти з представниками Донбасу, але не з польовими командирами, а з тими, кого населення регіону обере в ході законних виборів. Про це заявив заступник голови МЗС України Вадим Пристайко.

"У нинішній ситуації існує необхідність "зшити" Україну, від якої відривають шматки наші сусіди, і ми готові йти назустріч, враховувати думку місцевого населення цих регіонів. Однак ми не можемо і не будемо розмовляти з польовими командирами", – заявив він.

"Для цього є вибори і той, хто буде обраний, представлятиме регіон і братиме участь у подальшому політичному процесі. А підсовувати якихось російських громадян або найманців і робити з них лідерів Донецька і Луганська – це несправедливо", – додав Пристайко.

При цьому він підкреслив, що вибори на контрольованій "ДНР-ЛНР" території можуть пройти тільки після відводу звідти озброєнь і військ, і цей факт повинен бути зафіксований ОБСЄ.

"Ми не можемо проводити вибори, коли в регіоні перебувають невідома кількість іноземних збройних формувань і просто якихось клоунів. Хто братиме участь у виборах – донські козаки?" – зауважив Пристайко.

Нагадаємо, однією з умов мирного врегулювання конфлікту на Донбасі є проведення  там місцевих виборів за українським законодавством.

Читайте також: Повний текст документів, ухвалених на переговорах в Мінську