МЗС Туреччини опублікувало категоричну заяву до другої річниці анексії Криму

16 Березня 2016, 13:41

Анкара засуджує і не визнає незаконну анексію Криму. Про це йдеться в заяві зовнішньополітичного відомства Туреччини, приуроченій до другої річниці анексії Криму з боку Росії.

«Ми ще раз підкреслюємо, що Туреччина не визнає і засуджує незаконний «референдум», проведений 16 березня 2014 року в Криму, і незаконну анексію півострова з боку Російської Федерації, що є грубим порушенням норм міжнародного права», – повідомляється в письмовій заяві МЗС Туреччини.

У заяві підкреслюється, що Анкара підтримує суверенітет і територіальну цілісність України, а нинішня ситуація на півострові не має ніякої юридичної сили з точки зору Туреччини.

«За два роки, що минули з моменту незаконної анексії Криму, ситуація з правами людини на півострові постійно погіршується. Факти тиску і сепаратистська політика по відношенню до різних груп населення, особливо кримських татар, а також на органи ЗМІ, знайшли відображення в об'єктивних доповідях делегацій, які міжнародне співтовариство змогло направити на півострів. Дана ситуація продовжує залишатися джерелом стурбованості. Ми знову і рішуче повторюємо заклик до припинення даної політики тиску», – йдеться в заяві.

Зазначимо, раніше у Держдепі США зробили заяву до другої річниці анексії Криму.

Анадолу