МЗС створило платформу для сприяння визволенню українських політв’язнів

22 Серпня 2016, 10:03

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що з 29 серпня в МЗС буде працювати платформа для сприяння визволенню українців у Росії за участю колишнього українського політв'язня Геннадія Афанасьєва. Про це глава МЗС сказав під час відкриття ХІІ наради керівників закордонних дипломатичних установ України в Києві в понеділок.

"В останні 2,5 року у нас виникли принципово нові завдання, наприклад, звільнення наших політичних в'язнів і заручників. Хочу тут сьогодні подякувати всім тим, хто працював над допомогою нашим політичним в'язням, над їх звільненням", – сказав він.

Клімкін окремо подякував дипломатам, які працюють в українських дипломатичних представництвах безпосередньо в Росії.

"Можу сказати, що з наступного тижня у нас буде діяти, саме тут, в МЗС, спеціальна платформа, де будемо взаємодіяти ми, де будуть взаємодіяти неурядові організації", – сказав він.

Міністр додав, що в рамках платформи в ролі спеціального представника МЗС буде працювати Геннадій Афанасьєв.

Як повідомлялося, 14 червня полонених Росією українців Юрія Солошенка та Геннадія Афанасьєва відпустили в обмін на організаторів «Народної ради Бессарабії» Олену Гліщінську та Віталія Діденка, а 25 травня була звільнена з полону українська льотчиця Надія Савченко. 

Голова Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що в російських в’язницях перебувають від 29 до 38 політв’язнів – громадян України.