"Навіть гіпотетичне прийняття польським парламентом постанови не відповідатиме високому рівню українсько-польських стратегічних відносин, а також домовленостям, які були досягнуті у ході зустрічей і переговорів на рівні президентів двох країн протягом останнього часу, а також тим домовленостям, які досягнуто на рівні керівників парламентів та міністрів закордонних справ", – заявив дипломат.
За його словами, в Україні зацікавлені і роблять усе можливе для того, щоб гідно вшанували пам'ять жертв українсько-польського протистояння в роки Другої світової війни.
"Ми переконані, що обидві сторони мають докласти всіх зусиль для уникнення політизації питань трагічних сторінок в історії України та Польщі. Це потрібно зробити заради утвердження історичної правди і справедливості дружніх і партнерських відносин між нашими народами", – наголосив Перебийніс.
Він також нагадав, що український парламент запропонував опрацювати проект спільної заяви Верховної Ради та Сейму Республіки Польща про встановлення дня пам'яті та примирення українців і поляків. "Переконані, що така ініціатива дозволить зняти можливість політизації процесу примирення, єднання і стане своєрідним дороговказом для громадськості обох країн", – сказав він.
Як повідомлялось, у сеймі Польщі 11 квітня зареєстровано проект постанови про визнання визнання ОУН-УПАзлочинними організаціями, які вчинили геноцид щодо польського населення Східних Кресів у 1939-1947 роках.