МЗС Росії звинуватило ОБСЄ в односторонньому висвітленні бойових дій на Донбасі

1 Серпня 2015, 16:14

Росія вважає одностороннім висвітлення конфлікту на Донбасі з боку спостерігачів ОБСЄ. Про це заявив директор Департаменту загальноєвропейської співраці МЗС Росії Іван Солтановскій, чиє інтерв'ю для російських ЗМІ оприлюднила прес-служба МЗС РФ.

«СММ ОБСЄ володіє всім необхідним для цього (спостереженням у зоні конфлікту – Ред.) інструментарієм, включаючи навіть безпілотники і знімки з супутників. Дозволена чисельність місії – 1 тис. осіб. Щодня СММ публікує свої звіти про ситуацію в Донбасі та в Україні. На жаль, ці звіти часто носять односторонній характер, на що ми вже неодноразово вказували», – сказав він.

За словами Солтановского, увага до «ополчєнцев» невиправдано «пильна».

«Занадто пильна увага приділяється ополченцям і, в той же час, надається значно менше інформації про те, що відбувається на захід від лінії зіткнення. Нагадаємо, що мандат місії розповсюджується на всю територію держави, тому дуже важливо стежити і за тим, як дотримуються прав людини та інтересів національних меншин в Києві, Одесі, Харкові, Львові, Івано-Франківську, Чернівцях та інших регіонах України. Завжди підкреслюємо, що безпека спостерігачів повинна неухильно дотримуватися всіма сторонами», – додав представник РФ.

Як повідомлялося, 31 липня спостерігачі ОБСЄ змушені були залишити селище Жовтень через погрози бойовика.

Нагадаємо, у ніч на 1 серпня СЦКК проінформував ОБСЄ про критичну ситуацію з обстрілами на Донбасі, однак бойовики не прислухалися до подальших зауважень ОБСЄ.