«МЗС Росії офіційно повідомив американську сторону, що діяльність в Російській Федерації Агентства США з міжнародного розвитку має бути припинена з 1 жовтня поточного року», – сказав Лукашевіч.
За його словами, таке рішення викликане, у першу чергу, тим, що характер роботи представників Агентства в Росії далеко не завжди відповідав заявленим цілям сприяння розвитку двосторонньої гуманітарної співпраці.
«Йдеться про спроби впливати через розподіл грантів на політичні процеси, включаючи вибори різного рівня, і інституції громадянського суспільства. Серйозні питання викликала активність USAID у російських регіонах, особливо на Північному Кавказі, про що ми неодноразово попереджали наших американських колег», – сказав він.
Лукашевіч також заявив, що слід враховувати й ту обставину, що Росія тепер входить до числа «нових донорів» і відмовляється від статусу одержувача допомоги розвитку в усіх міжнародних організаціях. Російське ж громадянське суспільство, за його словами, стало цілком зрілим, і не потребує «зовнішнього керівництва».
«Ми відкриті для співпраці з американським Агентством з міжнародного розвитку в реалізації проектів у третіх країнах, яким гостро необхідна гуманітарна допомога. Зрозуміло, така взаємодія передбачає суворе дотримання принципів рівноправ'я, повагу інтересів один одного і невтручання у внутрішні справи», – йдеться у повідомленні МЗС РФ.
Як повідомлялось, російська правозахисниця, голова Московської Гельсінкської групи Людмила Алексєєва заявила, що Росія не виграє через закриття московського представництва американського Агентства з міжнародного розвитку.
«Згортають через неможливість працювати в нашій країні. Але вони не жертва. Це ми жертва – я маю на увазі не тільки тих, хто отримував гранти, але й наше населення, яке на ці гранти отримувало корисні послуги – безкоштовні юридичні приймальні, освітні програми і так далі», – заявила вона.