"Завдяки оперативно вжитим заходам осередки відкритого горіння вдалося ліквідувати. Реактор підводного човна був заглушений ще до початку планового ремонту. Жодної загрози радіаційного зараження немає"- наголошено у коментарі.
Цю ж інформацію підтверджує і Росспоживнагляд: радіаційний фон в районі Мурманська і селища Росляково не перевищує природних показників, а ситуація перебуває під контролем.
Є інформація про потерпілих: в лікарню доставлені двоє співробітників МНС і сім військовослужбовців.
Офіційний представник Західного військового округу по Північному флоту Вадим Сєрґа повідомляв: "При проведенні робочими вогневих робіт зайнялися дерев'яні риштування навколо корпусу підводного човна, що перебував плановому доковому ремонті. Займання перекинулося на легкий (зовнішній) корпус підводного човна".
У регіональному МНС інформацію про пожежу на атомному підводному човні спочатку спростовували.
В офіційному повідомленні зазначалося, що на місці "працюють 11 пожежних відділень МНС Росії і Північного флоту, пожежний катер Північного флоту. Ситуація перебуває на контролі ГУ МНС Росії по Мурманської області. Вся інша інформація та повідомлення з посиланнями на прес-службу Головного управління МНС Росії по Мурманської області, виключаючи дану інформацію, є некоректними ".
«За версією, яку повідомило МНС, загорілися дерев'яні конструкції. Але в місті дуже багато військових моряків, які знають, що до чого. Загорілися не будівельні риштування, а спеціальна обмотка навколо корпуса субмарини: корпус покритий звукопоглинаючою спеціальною гумою, від температури вона почала плавитися, пішов той самий чорний густий дим. Площа пожежі склала близько 150 кв. м. Гасіння тривало всю ніч. В підсумку док все-таки трошки підтопили. Про це свідчать очевидці, які спостерігали за процесом. Багато людей з Росляково перебували мало не всю ніч там і стежили за ситуацією: житлові будинки – у безпосередній близькості від дока. Реактор у підводного човна був заглушений перед тим, як "Єкатеринбург" встановлювали в док. Було знято і озброєння. В даному випадку, ніякої тривоги бути не повинно. У нас в Заполяр'ї за радіаційним фоном стежать 59 датчиків і 25 постів контролю. Всі значення абсолютно знаходяться в межах норми. Загрози населенню немає», – пояснив місцевий журналіст Руслан Варєнік.
Як повідомлялось, 29 грудня в результаті пожежі на судноремонтному заводі у Мурманській області загорівся корпус підводного човна "Єкатеринбург". Очевидці повідомляли про "величезний стовпі полум'я", що піднявся "до небес".
"Єкатеринбург" – атомний ракетний підводний крейсер стратегічного призначення проекту 667БДРМ. Входить до складу 31-ї Червонопрапорної дивізії 12-ї ескадри підводних човнів Північного флоту. Порт приписки – Ягельная Губа.
Нагадаємо, у травні 2011 року сталася пожежа на військовому арсеналі біля населеного пункту Урман в Іглінському районі Башкирії (РФ). Займання сталося на відкритому майданчику зберігання боєприпасів. Вибухи тривали кілька днів.
На складах 99-го арсеналу знаходилося більше 100 тисяч тонн боєприпасів.