"Американська сторона знову наполегливо намагається обілити дії нинішньої київської влади, яка взяла курс на силове придушення протестних виступів населення південно-східних регіонів… Причому вина за українську кризу і її загострення необґрунтовано покладається на Росію", – йдеться в коментарі департаменту преси та інформації МЗС Росії.
"У деяких заявах американських офіційних осіб звучать ультимативні нотки, нам намагаються загрожувати новими санкціями, що абсолютно неприйнятно", – наголосили в МЗС РФ.
Також у заяві наголошується, що на переговорах у Женеві обговорювалося "виключно внутрішнє становище в Україні".
Крім того, в МЗС РФ розтлумачили, що коли йдеться про роззброєння всіх незаконних збройних формувань, то насамперед Москва має на увазі "вилучення зброї у бойовиків "Правого сектора" та інших профашистських угруповань, які брали участь у лютневому перевороті в Києві".
"Сенс зустрічі в Женеві полягав у тому, щоб послати Києву ясний сигнал, що стабілізувати обстановку можна тільки через запуск повноцінного діалогу з регіонами, особливо з тими, де переважають російськомовні жителі", – йдеться у коментарі.
Нагадаємо, на переговорах у Женеві Україна, ЄС, США і Росія домовилися про роззброєння сепаратистів і звільнення адміністративних будівель.
Президент США Барак Обама скептично оцінює виконання Росією Женевських домовленостей.
У свою чергу державний секретар США Джон Керрі заявив, що США готові запровадити додаткові санкції проти Росії, якщо вона порушить домовленості, досягнуті у Женеві.
На думку політичного аналітика Інституту Євро-Атлантичного співробітництва Володимира Горбача, домовленості у Женеві – це пауза, яку взяли усі учасники переговорного процесу, щоб спостерігати за реакцією один одного.