МЗС просить не прирівнювати до підсобників нацизму борців за незалежність України

Акценти
28 Листопада 2012, 19:42

МЗС заявило, що виступає проти героїзації нацизму, але дотримується більш зваженого підходу до розгляду таких делікатних питань в ООН. Зокрема, коментуючи резолюцію ООН, у МЗС закликали не прирівнювати до підсобників нацизму тих, хто боровся за свободу і незалежність України.

"Деякі зарубіжні політики хотіли б прирівняти до підсобників нацизму тих, хто в украй важких історичних умовах боровся за свободу і незалежність України. Українське суспільство не сприймає такі спрощені підходи", – зазначив начальник департаменту інформаційної політики МЗС Олег Волошин.

Він зазначив, що Україна, як і більшість інших країн-учасниць антигітлерівської коаліції, що також не підтримали цей документ, просить більш виважено ставитись до таких делікатних питань історії.

"При цьому українська держава однозначно виступає проти спроб героїзації нацизму, як і сталінізму", – підкреслив Волошин.

За його словами, проект відповідної резолюції тривалий час викликав суперечки в ООН, і українські дипломати послідовно працювали над розробкою такого тексту документа, який би влаштував усіх учасників антигітлерівської коаліції.

Нагадаємо, 26 листопада у Нью-Йорку на засіданні третього комітету Генасамблеї ООН з ініціативи Росії була прийнята резолюція "Героїзація нацизму: неприпустимість певних видів практики, які сприяють ескалації сучасних форм расизму, расової дискримінації, ксенофобії і пов'язаної з ними нетерпимості".

За резолюцію проголосувало 120 держав, "проти" виступили США, Канада і Маршаллові острови, 57 країн, у тому числі й Україна,  при голосуванні утрималися.

Пізніше МЗС РФ розповсюдив повідомлення, в якому зазначив, що "шкода, що така і позиція України, яка воліла в черговий раз утриматися від осуду героїзації нацизму і від того, щоб вшанувати пам'ять полеглих у боротьбі з цим злом".

89