МЗС попередило туристів про можливий особистий контроль у Франції

21 Листопада 2018, 12:19
Міністерство закордонних справ радить українцям, які планують подорож до Франції, виявляти підвищену пильність та бути готовими до перевірки документів та особистого контролю правоохоронцями. Про це повідомляє прес-служба Консульська служба МЗС у зв'язку з протестами "жовтих жилетів" у Франції.

 

"У зв’язку з протестами "жовтих жилетів" проти підвищення цін на пальне у Франції МЗС рекомендує громадянам України, які планують здійснити поїздку до Франції, виявляти підвищену пильність та обачність під час подорожей автомобільними шляхами країни, чітко виконувати вказівки та рекомендації сил безпеки і місцевої влади, бути готовими до перевірки документів та особистого контролю представниками правоохоронних органів, мати при собі документи, які посвідчують особу", – йдеться у повідомленні.

 

Водночас українцям рекомендовано відстежувати інформацію щодо заходів безпеки в місцях перебування, не брати участі у несанкціонованих акціях протесту і триматися подалі від агресивно налаштованих учасників протестів.

 

Так, у Консульській службі уточнили, що законодавством Франції передбачені певні правила організації та проведення масових зібрань, надання дозволу правоохоронним органам на здійснення адміністративних обшуків, перевірок транспортних засобів, затримання підозрілих осіб, а також значні штрафи за участь у несанкціонованих акціях протесту, блокуванні руху транспортних засобів, непокору представникам влади.

 

Своєю чергою, у разі потрапляння у надзвичайну ситуацію у МЗС порадили громадянам України звертатися до Посольства України у Франції за номером телефону: +33-143-06-07-37, e-mail: [email protected] або [email protected], або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38-044-238-16-57.

 

Раніше МВС Франції повідомило, що двоє людей загинули та ще 552 отримали травми різного ступеня тяжкості внаслідок масштабних протестів "жовтих жилетів" проти підвищення цін на паливо.

 

Нагадаємо, 18 листопада у Франції у масових акціях протесту проти підвищення цін на дизельне паливо і бензин на вихідних взяли участь майже 300 тисяч осіб, які паралізували трафік навколо більш ніж 2 тисяч стратегічних об'єктів. 

 

19 листопада у МВС Франції заявили, що близько 300 протестувальників затримані, 157 з яких взяті під варту, внаслідок масових протестів.