МЗС Польщі відкликало візових консулів з Луцька

10 Серпня 2012, 18:58

Він зазначив, що проведена працівниками міністерства перевірка, яка завершилася у четвер, виявила низку порушень у Консульстві Польщі в Луцьку. Серед таких порушень Гаєвський назвав надання "преференційних умов" для отримання віз частині заявників, котрі могли отримати візи поза чергою, та створення "віртуальної черги" офіційним посередником – візовим центром VFS Global у Луцьку, роботу якого мали контролювати працівники консульської установи.

"Ми видаємо візу практично кожному, хто подає заявку, і тому не є "вирішенням питання" сама видача візи. Найголовніше це час. Особи, котрі зараз реєструються, можуть подати заявку на отримання візи у жовтні, водночас ті, хто безпосередньо звертаються, можуть навіть наступного дня", – повідомив Гаєвський.

За словами директора консульського департаменту, візові консули у Луцьку "з незрозумілих причин" практикували прискорену видачу віз низці осіб.

Він також повідомив, що працівники луцького пункту прийому візових заяв, створеного компанією VFS Global, за посередництва якої з кінця минулого року можна отримувати польські візи, обманювали людей, які до них зверталися.

"Де-факто, пункт прийому віз мав місце (для подачі документів) на наступний день, а людям говорили, що найближчий термін є на наступний тиждень… Це така штучна черга. Можна запитати, чому вона була створена?", – зауважив представник МЗС Польщі.

Він також зазначив, що перевірка виявила з початку року 3,7 тисяч випадків необґрунтованої "преференційної" видачі віз, зауваживши, що минулого року консульство у Луцьку видало приблизно 100 тисяч віз.

Гаєвський сказав, що працівники МЗС не виявили у діях консульських працівників "безпосередніх доказів" корупції, зауваживши, що такі матеріали уповноважені збирати правоохоронці.

Водночас, представник МЗС уточнив, що з консульства відкликані усі 5 візових консулів, а також генконсул Марек Мартінек.

Позначки: