МЗС: Пакистан може надати компенсації сім’ям загиблих українців

Акценти
28 Червня 2013, 11:57

"Пакистанська сторона розглядає можливість компенсацій громадянам України. Питання ускладнюється тим, що таких прецедентів в Пакистані не було. Це питання на постійній основі ставимо перед пакистанською стороною", – зазначив Перебийніс.

За його словами, також МЗС і посольство України в Пакистані продовжують роботу з отримання українськими альпіністами відповідних страхових виплат.

"Така робота триває зі страховими  компаніями", – додав представник дипломатичного відомства.

В даний час двоє українських альпіністів ще залишилися в Пакистані для підготовки транспортування альпіністського спорядження. Протягом тижня, за словами Перебийноса, очікується їхнє повернення в Україну.

Як повідомлялось, у ніч проти 28 червня у міжнародному аеропорту "Харків" приземлився наданий пакистанською стороною військово-транспортний літак, який доправити сім українців, що вижили під час нападу на альпіністів на восьмитисячнику Нанга-Парбат у Пакистані.

 Нагадаємо, у ніч проти 23 червня у Пакистані озброєні бойовики увірвалися в базовий табір альпіністів у провінції Гілгіт-Балтістан на території спірного регіону Кашмір і розстріляли міжнародну групу туристів. Убито 9 альпіністів, з яких троє українців, та місцевого гіда-провідника.

Відповідальність за вбивство туристів узяло на себе терористичне угруповання, що близьке до пакистанського крила Талібану.

Позначки:
90