МЗС обурилося через відмову Верховного суду РФ переглянути вирок Сенцову і Кольченку

3 Червня 2016, 07:29

Міністерство закордонних справ України висловило обурення у зв’язку з рішенням Верховного суду Російської Федерації відмовити у передачі справи громадян України Олега Сенцова та Олександра Кольченка та їхніх касаційних скарг для розгляду у судовому засіданні суду касаційної інстанції. Про це йдеться у заяві МЗС. 

«Українська сторона вкотре наголошує на незаконності і політичній заангажованості вироку Північно-Кавказького окружного військового суду від 25 серпня 2015 року щодо незаконного позбавлення волі Олега Сенцова та Олександра Кольченка на 20 та 10 років відповідно з відбуванням покарання в колонії суворого режиму. Тому розглядаємо таке рішення найвищого судового органу Російської Федерації не лише позбавленням незаконно засуджених українців права на об’єктивний розгляд їхньої справи у суді вищої судової інстанції, але й новим підтвердженням політичного замовлення у цій справі та компрометацією російської судової системи як незалежної гілки влади», – йдеться у повідомленні.  

«Вимагаємо від Росії негайно припинити цинічне порушення прав наших співвітчизників, звільнити їх та повернути в Україну», – наголосили в МЗС.

Нагадаємо, Верховний суд РФ 1 червня відмовив українському політв'язню Олександру Кольченку в розгляді касаційної скарги на вирок Північно-Кавказького окружного суду. Перед цим аналогічно відмовили в перегляді Олегу Сенцову.

25 серпня 2015 року суд РФ засудив Сенцова до 20 років колонії суворого режиму. Кольченку дали 10 років ув'язнення у виправній колонії суворого режиму. Також повідомлялося, що Сенцов і Кольченко заповнили всі необхідні документи для екстрадиції в Україну.