МЗС Німеччини виступило проти визнання Голодомору геноцидом українців

22 Жовтня 2019, 09:48

Міністерство закордонних справ Німеччини у понеділок, 21 жовтня, виступило за відхилення петиції про визнання Голодомору 1932-33 років геноцидом українського народу. Про це повідомив член комітету, депутат від ХДС Арнольд Фаатц в інтерв'ю Deutsche Welle.

 

"МЗС хоче, щоб петицію було відхилено з обґрунтуванням, що поняття геноцид не було визначено до 1951 року. На мою думку, цей аргумент є дуже технократичним. Те ж саме стосується і іншого аргументу – що, крім українців, у цього штучно влаштованого голоду були і інші жертви, зокрема, в Росії, на Кавказі. Цей аргумент, на мою думку, також більше схожий на відмовку", – сказав Фаатц.

 

За його словами, дві каденції Бундестагу тому вже була схожа петиція, і тоді МЗС Німеччини також відреагував на неї подібними аргументами, і тепер робить це знову.

 

"Я вважаю таку аргументацію досить небезпечною. Вона суперечить тій оцінці, яку ми сьогодні по праву даємо протиправним діям режиму націонал-соціалістів в Німеччині. Адже тоді нацисти вимагатимуть, щоб гітлерівський геноцид, який так само відбувся до визначення цього поняття, так само відповідним чином був переоцінений. Адже це теж відбулося до 1951 року", – зазначив представник петиційного комітету.

 

За словами Фаатца, це рішення МЗС також означає "стати на коліна перед Росією".

 

"Вочевидь, ніхто не хоче створювати нові теми для конфронтації з Росією. Тим більше, багато держав вже висловилися щодо свого ставлення до Голодомору, а саме, що це був геноцид. І зрозуміло, що голос Німеччини в цьому контексті мав би істотну вагу", – зазначив він.

 

Представник Бундестагу вважає, що петиційний комітет у зв'язку з цим може не передати петицію в МЗС з проханням втілити її в життя, а відхилить її. Однак противники такого рішення, найімовірніше, подадуть заявку на те, щоб проголосувати за цю петицію в Бундестазі окремим пунктом.

 

"Але, ймовірно, більшості для прийняття цієї петиції в Бундестазі бракуватиме", – сказав Фаатц.

 

Як повідомлялося, у понеділок, 21 жовтня, у Німеччині Петиційний комітет Бундестагу почав розгляд питання про визнання Голодомору геноцидом українського народу. 

 

Нагадаємо, 27 травня на сайті німецького парламенту петиція про визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом набрала понад 50 тисяч підписів. У петиції пропонують визнати Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу, «викликаним радянським режимом під керівництвом Сталіна». На сьогодні Голодомор визнали Канада, Австралія, Португалія, Ватикан, Естонія, Латвія, Литва, Грузія, Польща, Угорщина, Еквадор, Колумбія, Мексика, Парагвай, Перу, США, Італія, Іспанія, Бразилія, Чехія. Ще низка країн засудила Голодомор як злочинний акт проти людяності.