МЗС не бачить демаршу у відмовах європейських політиків їхати до України

30 Квітня 2012, 17:50

За його словами, президенти низки європейських країн заздалегідь повідомили українську сторону, що не візьмуть участь в саміті країн Центральної Європи в Ялті з різних причин.

"Ще кілька днів тому на спеціальному брифінгу ми роз'яснили цю ситуацію, і щоб уникнути якихось колізій і сенсацій на рівному місці, я готовий оголосити список тих президентів, які з різних причин не прийняли запрошення", – сказав Волошин. "Президенти Німеччини, Чехії, Словенії, Австрії та Італії заздалегідь повідомили, що не зможуть приїхати на цей захід", – додав він.

Волошин додав, що скоріш за все не зможе приїхати президент Естонії. Натомість президенти 10 країн підтвердили, що візьмуть участь в цьому саміті, а 4 – дали попередню згоду. "Таким чином, ми заздалегідь повідомляємо, щоб ніхто не робив ніяких сенсацій. Тому шукати за цим якийсь демарш не варто", – підкреслив він.

Окрім того, низка європейських високопосадовців оголосила про бойкот першості з футболу Євро-2012. Зокрема, це зробили президент Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу, а також комісар ЄС з питань юстиції Вівіан Редінг.

Днями німецькі ЗМІ повідомили, що Канцлер Німеччини Анґела Меркель також розмірковує над "політичним бойкотом" Євро-2012 в Україні, якщо до початку чемпіонату не буде звільнено Тимошенко.