МЗС назвало рішення про ліквідацію Об’єднання українців Росії упередженим

18 Травня 2012, 17:31

«На жаль, суд фактично проігнорував проведену новим керівництвом ОУР значну роботу з метою виправлення раніше зазначених формальних недоліків у роботі. Це рішення свідчить про упереджене ставлення до діяльності української діаспори, незважаючи на багаторазові запевнення на політичному рівні у протилежному. Вважаємо, що такий підхід суперечить відносинам традиційної дружби між нашими державами і народами», – сказано в заяві.

МЗС підтримує прагнення української діаспори в Росії мати впливову й ефективну українську громадську організацію із загальноросійським статусом, діяльність якої сприятиме подальшому розвитку українсько-російських культурно-гуманітарних зв'язків.

МЗС також закликав російську сторону прийняти принципове рішення щодо реального сприяння в правовій самоорганізації української громади в Росії як важливого складника дружніх українсько-російських відносин.

Нагадаємо, 18 травня Верховний суд Росії ухвалив рішення ліквідувати Об'єднання українців Росії і виключити організацію з єдиного державного реєстру юридичних осіб.

У січні 2011 Міністерство юстиції РФ звернулося до Верховного суду з проханням ліквідувати ОУР.

Читайте також: Як українці стають росіянами

У відповідь на закриття Об'єднання українців Росії в Москві буде проведений установчий з'їзд зі створення нової організації українців РФ.