МЗС назвало 28 країн, до яких українці можуть їздити без віз

30 Червня 2015, 13:27

Міністерство закордонних справ України в відповідь на запит Тижня оприлюднило список країн з безвізовим режимом для громадян України

Так, згідно з повідомленням, для українців діє безвізовий порядок в’їзду на територію Адміністративного Району Гонконг КНР, Азербайджану, Албанії, Аргентини, Білорусі, Боснії і Герцеговини, Бразилії, Брунею, Вірменії, Гватемали, Грузії, Ізраїлю, Казахстану, Киргистану, Македонії, Малайзії, Монголії, Нікарагуа, Молдови, Панами, Парагваю, Росії, Республіки Ель-Сальвадор, Сербії, Таджикистану, Туреччини та Узбекістану.

Також громадяни України мають можливість відвідувати Чилі без віз у період до 90 днів протягом 180 днів, що передбачено підписаною 24 квітня 2015 р. в м. Києві угодою між урядами двох країн.

Читайте також: Україна хоче домовитися з Канадою про багаторазові візи на 10 років

Крім того, у МЗС зазначили, що низка країн у той чи інший спосіб пом'якшила візовий режим з Україною.

Так, урядом Болгарії прийнято рішення щодо спрощення оформлення туристичних віз для громадян України.

Урядом Чехії запроваджено подальші спрощення у порядку оформлення віз деяким категоріям українських громадян, зокрема у частині скасування консульського збору молоді до 26 років та видачі багаторазових шенгенських віз терміном дії понад 1 рік.

Посольством США в Україні збільшено максимальний термін дії віз для окремих категорій громадян України, зокрема підприємців та туристів, з 5-ти до 10-ти років.

Читайте також: В ЄС розповіли, коли можуть скасувати візи для громадян України

З польськими партнерами досягнуто домовленості стосовно максимального спрощення видачі віз особам, переселеним з території Польщі та їх нащадкам, у разі подачі будь-яких підтверджуючих факт переселення документів.

Зазначені особи можуть клопотати про отримання дворічних віз (в разі відсутності візової історії) та п’ятирічних віз (в разі її наявності) разом з супроводжуючою особою/опікуном/родичем. Додатково польська сторона запровадила оформлення дворічних шенгенських віз нашим громадянам, які на момент звернення до консульських установ Польщі мали щонайменше дві використані шенгенські візи.

МЗС ФРН прийнято рішення про скасування з 1 листопада 2014 р. плати за оформлення німецьких національних довгострокових віз.

У зовнішньополітичному відомстві нагадали, що Європейською комісією затверджено уніфікований перелік документів, що мають подаватися громадянами України до консульських установ держав-членів ЄС на території України для оформлення віз. Це документи, що засвідчують: мету поїздки, джерело доходів в Україні (довідка з місця роботи), наявність коштів для здійснення поїздки (довідка з банку), наявність житла на час перебування в країнах Шенгенської зони.

Нагадаємо, станом на березень 2013 року українці могли відвідати без віз 37 країн світу.