МЗС направило Росії ноту з вимогою надати інформацію про затриманого в Криму “диверсанта” Лимешка

16 Серпня 2017, 17:02

Міністерство закордонних справ України направило до МЗС Росії ноту з вимогою надати всю інформацію щодо обставин затримання в Криму Геннадія Лимешка. Про це заявила прес-секретар МЗС України Мар'яна Беца, передають "Крим.Реалії".

Спікер українського зовнішньополітичного відомства наголосила, що міністерство регулярно виступає з протестом у зв'язку з діями Росії на окупованих територіях. Водночас, за словами Мар'яни Беци, можливості українських дипломатів обмежені, оскільки жодних консульських установ в Криму українське відомство не має.

"Важелів впливу в України не так багато, працюємо тільки через правозахисників і волонтерів", – додала Беца.

Вона зазначила, що кожен факт репресій проти населення в Криму фіксується і долучається до доказової бази для подальшого розгляду злочинів Росії на окупованих територіях в Міжнародному суді ООН.

Нагадаємо, 15 серпня ФСБ РФ повідомила про затримання "агента СБУ", який нібито готував серію терактів в Криму – Геннадія Лимешка. Повідомлялося, що громадянин України Геннадій Лимешко – уродженець Харківської області, раніше проходив службу в зоні АТО "на посаді старшого розвідника глибинної розвідки в одній з військових частин Збройних сил України, 9 серпня 2017 прибув до Криму, де, відповідно "до завдання СБУ", нібито мав здійснити низку протиправних дій". Під час обшуку в нього нібито знайшли тротилові шашки, гранату та запальну суміш. Суд заарештував його на два місяці. Також російські ЗМІ опублікували відео, на якому Лимешко начебто визнає провину. Мати Лимешка Римма Рижкова вважає, що її син дав російським силовикам свідчення під тиском і тортурами

У Службі безпеки України заявили, що інформація про затримання агента СБУ в Криму є фейком.

У  Генеральному штабі ЗСУ заявили, що затриманий в окупованому Криму українець проходив військову службу за контрактом у лавах Збройних сил України, але його було звільнено через службову невідповідність у травні 2017 року.

Речник Держприкордонслужби України Олег Слободян підтвердив, що громадянин України Геннадій Лимешко, якого ФСБ звинувачує у підтоготовці диверсій в окупованому Криму, справді перетинав адмінмежу з Кримом у Херсонській області.