МЗС Молдови відкликало свого посла в Росії

18 Грудня 2017, 16:58

Міністерство закордонних справ і європейської інтеграції Молдови відкликало для консультацій посла в Росії Андрія Негуцу. Про це йдеться у повідомленні на сайті відомства.

"У зв'язку з випадками переслідування і залякування органами Російської Федерації офіційних осіб і політичних діячів Республіки Молдова, їх активізацію останнім часом і відсутність реакції на неодноразові офіційні звернення молдовської влади з приводу цих випадків, МЗС вирішило відкликати для консультацій посла Андрія Негуцу на невизначений термін", – йдеться у повідомленні.

МЗС Молдови у ході консультацій розраховує знайти вихід з ситуації, що склалася, щоб уникнути ситуацій, які ставлять під загрозу російсько-молдовські відносини.

Як повідомлялося, 7 грудня очільник Міністерства закордонних справ і європейської інтеграції Молдови Андрій Галбур заявив, що Російська Федерація повинна вивести свої війська з території республіку.

Також нагадаємо, що в кінці серпня постійний представник Молдови при ООН Віктор Морару повідомив, що Кишинів звернувся в ООН з проханням включити питання про виведення військ Росії з Придністров'я до порядку денного найближчої сесії Генасамблеї. Посла Молдови в Москві Андрія Негуцу викликали в МЗС РФ, де заявили, що цей крок Кишинева "є недружнім і провокаційним", закликавши Кишинів відмовитися від цього наміру.