МЗС Литви вручило ноту Білорусі через інцидент з атомним реактором

29 Грудня 2016, 17:22

Міністерство закордонних справ Литви вручило ноту послу Білорусі Олександру Королю у зв'язку з інцидентом на Білоруській АЕС, пов'язаній з корпусом реактора. Про це повідомляється на сайті литовського зовнішньополітичного відомства.

Інцидент стався 26 грудня. Як повідомлялося на сайті Білоруської АЕС, під час операції на станції Славне Білоруської залізниці корпус реактора «трішки» торкнувся опори контактної мережі. 

У повідомленні зазначено, що корпус реактора знаходився в захисному металевому транспортному кожусі. «Пошкоджень на корпусі реактора не виявлено», – зазначається на сайті.

У литовському МЗС закликали Білорусь провести розслідування інциденту і проінформувати Вільнюс і Міжнародне агентство з атомної енергії про його результати.

За даними МЗС Литви, інцидент, що стався кілька днів тому на АЕС, вже шостий. Попередні інцидент відбувся 10 липня, коли з 10-метрової висоти впав корпус реактора, що важить 330 тонн. Він був особливо небезпечним і здатним нанести незворотні негативні наслідки, тому Литва вимагала замінити пошкоджений корпус на новий.

Незважаючи на те, що Білорусь намагалася заперечувати цей факт і применшити значущість його наслідків, завдяки активним зусиллям литовських організацій вдалося домогтися, щоб Білорусь визнала, що конструкція повинна бути замінена.