МЗС Литви: Українська влада цієї вночі втратила довіру

11 Грудня 2013, 10:07

«Мій заклик до української влади – негайно припинити будь-які насильницькі дії і провокації, розслідувати всі випадки застосування сили і покарати відповідальних. Українська влада за останній час, особливо цієї вночі, втратила багато довіри. Тільки зробивши негайні кроки для дотримання європейських цінностей, вони можуть почати дорогу до відновлення довіри», – йдеться у заяві дипломата

За словами Лінаса Лінкявічуса, події на майдані Незалежності показали «свідомий вибір, і що українська влада виступає проти європейського шляху, вибір, який абсолютно протилежний тому, про що президент Янукович говорив публічно».

Нагадаємо, у ніч проти 11 грудня бійці спецпідрозділу «Беркут»  та військовослужбовці почали штурмувати барикади Майдану. У міліції Києва пояснили, що правоохоронці на Майдані Незалежності перебувають для забезпечення правопорядку під час демонтажу барикад представниками комунальних служб і рятувальниками. 

Раніше Держдеп США «висловив свою огиду щодо рішення української влади відреагувати на мирний протест на київському Майдані використанням спецпризначенців, бульдозерів та кийків, а не повагою до демократичних прав та людської гідності».

Верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики Кетрін Ештон висловила стурбованість тим, що міліція застосовує силу, аби прибрати мирних людей з центру Києва.